Úvod  >  Článok:  Nemal vodičák, nemal EČV, bol opitý a po nehode zomrel

Nemal vodičák, nemal EČV, bol opitý a po nehode zomrel

K nehode došlo (7.10.2018) v katastri obce Dobroč v okrese Lučenec. 23-ročný vodič na motocykli Yamaha WR 450, bez evidenčných čísel (nebol držiteľom vodičského oprávnenia na žiadnu skupinu) z doposiaľ nezistených príčin, pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, havaroval.

Pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Požitie alkoholických nápojov u nebohého vodiča bolo zisťované pri nariadenej súdnej pitve, v krvi zistili 1,71 promile alkoholu.

V septembri dopravní policajti v Banskobystrickom kraji vykonali 30 rôznych kontrol, pri ktorých kontrolujú najmä najzávažnejšie porušenia predpisov v cestnej premávke (alkohol, rýchlosť jazdy, spôsob jazdy, telefonovanie za volantom) aj napriek tomu sme v 40. týždni pri dopravných nehodách, ktorých bolo 23, evidovali 3 dopravné nehody, kedy bol u vodičov zistený alkohol. Pri týchto nehodách 1 účastník zomrel, 3 boli ťažko a 4 ľahko zranení.

Fotogaléria:

Jeseň a motocyklisti

Prichádza obdobie, kedy dni sú čoraz kratšie, denného svetla je menej, ochladzuje sa a je veterno. Tieto vplyvy sa odzrkadľujú aj na vnímaní a pozornosti účastníkov cestnej premávky a vo zvýšenej miere sú aj príčinami tragických dopraných nehôd.

Polícia preto vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Správali sa disciplinovane tak, aby neohrozili bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky. Prispôsobili svoje správanie stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam.

Motocyklisti si musia uvedomiť obrovskú zodpovednosť jazdiť v tomto období. Je nevyhnutné  prispôsobiť rýchlosť stavu vozovky, mokrý povrch môže byť zradný a hlavne šmykľavý a následky pádu môžu byť o to bolestivejšie a tragickejšie.  

V tomto roku, za 9. mesiacov, sme v Banskobystrickom kraji zaevidovali 44 dopravných nehôd,  ktorých vinníkom bol vodič motocykla. Jedného motocyklistu to stálo život.  

Zdroj a foto : mjr. PhDr. Mária Faltániová hovorkyňa KR PZ BB

 

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním