Nemocnica AGEL Levoča sa stala červenou covid nemocnicou

Share

Nemocnica AGEL Levoča sa stala červenou covid nemocnicou

Nemocnica AGEL Levoča sa stala červenou covid nemocnicou pre spádovú oblasť Spiš. Stalo sa tak na základe Príkazu Ministra zdravotníctva Slovenskej republiky Mareka Krajčího z 29. októbra 2020. Nemocnica ako subjekt hospodárskej mobilizácie musela zrealizovať viaceré organizačné opatrenia, ktoré budú platiť po dobu trvania núdzového stavu, vyhláseného uznesením vlády.

,,Prvým z opatrení, ktoré sme museli zrealizovať, je vyčleniť zo svojho lôžkového fondu 35 lôžok s prívodom kyslika pre covid suspektných alebo pozitívnych pacientov. Ďalej sme vyčlenili 4 lôžka na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny s možnosťou umelej pľúcnej ventilácie pre pacientov, u ktorých je možné predpokladať pozitivitu na koronavírus, alebo už ochorenie majú potvrdené,“ vysvetľuje riaditeľ Nemocnice AGEL Levoča Viktor Halíř.

V prípade, že sa kapacita vyčlenených lôžok naplní na 80%, nemocnica je povinná o tom informovať krajské operačné stredisko.

,,Ďalšou našou povinnosťou bolo zabezpečiť poskytovanie ústavnej zdravotnej starostlivosti v špecializáciách neurológia, pediatria, psychiatria. To sa nám tiež podarilo splniť,“ uviedol riaditeľ V. Halíř.

Nemocnica má tiež vytvorený vlastný krízový plán.

Aktuálne majú v nemocnici pozitívnych 18 pacientov, z nich sú na umelú pľúcnu ventiláciu napojení 4 pacienti.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková
Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Ilustračné foto : AGEL SK

Kategórie článku: Región SpišRôzneSlovenskoSprávyTlačové správyZdravotníctvo

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.