Nenosenie rúška vás môže vyjsť poriadne draho: Polícia už rozdala prvé pokuty

Nenosenie rúška vás môže vyjsť poriadne draho: Polícia už rozdala prvé pokuty

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Trenčíne sa zamerali na kontrolu dodržiavania uložených opatrení v súvislosti so šírením koronavírusu.

V priebehu troch hodín zistili, že 17 ľudí nemalo prekryté horné dýchacie cesty. Ďalej zistili, že štyri osoby porušili všeobecne záväzné nariadenie – popíjali alkohol na verejnosti. Jednej osobe bola uložená bloková pokuta za fajčenie na zástavke MHD.

Policajti taktiež preverili oznámenie, kedy sa mal muž z Trenčína slovne vyhrážať lekárke, ktorá ho odmietla vyšetriť, nakoľko nemal na sebe ochranné rúško. V uvedenej veci polícia vedie trestné stíhanie, a to vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania. Osobe, ktorá pri návšteve lekárky nemala prekryté dýchacie cesty bola uložená bloková pokuta 200 €. Okrem toho bola uložená bloková pokuta mužovi, ktorý vošiel do MHD bez ochranného rúška.

V kontrolách dodržiavania štátom uložených opatrení bude polícia pokračovať aj naďalej. Správajme sa všetci zodpovedne a náš život sa tým skôr vráti späť, do normálnych koľají.

Zdroj : Polícia SR

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.