Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Za posledných 6 hodín zasahovali hasiči v súvislosti s nepriaznivým počasím 115 – krát

Nepriaznivé počasie si doposiaľ vyžiadalo 80 výjazdov hasičov

Dnešné vytrvalé dažde, ktoré zasiahli takmer celé územie Slovenska, si už vyžiadali 80 výjazdov hasičov. Najvážnejšia situácia je v Nitrianskom kraji, kde hasiči zasahujú najmä v lokalitách Kolárovo, Komárno, Nové Zámky, Palárikovo, Tvrdošovce a Nitra. Odčerpávanie vody na cestných komunikáciách, v pivniciach a záhradách rodinných domov si v Nitrianskom kraji doposiaľ vyžiadalo 25 výjazdov hasičov.
V súvislosti s odčerpávaním prebytočnej vody zasahujú hasiči aj v ostatných krajoch, v 15 prípadoch v Banskobystrickom a Trnavskom kraji, v 13 prípadoch v Bratislavskom a v 10 prípadoch v Prešovskom kraji.

Za posledných 6 hodín zasahovali hasiči v súvislosti s nepriaznivým počasím 115 – krát

Dnešné daždivé počasie prinieslo slovenským hasičom nárast výjazdov k technickým udalostiam, ktoré v 99% prípadoch predstavovali odčerpávanie vody. Najviac výjazdov v tejto súvislosti vykonali hasiči v Trnavskom kraji, ktorí od 16.00 hod. zahasovali viac ako 50-krát. Najčastejšie odčerpávali vodu v Dunajskej Strede, Gabčíkove a Šamoríne.
Hasiči v Nitrianskom kraji zasahovali 25-krát, v Bratislavskom kraji 22-krát (z toho až 17-krát v Jarovciach), v Banskobystrickom kraji 15-krát, v ostatných krajoch do 5-krát.

 

Fotogaléria :

Zdroj  a foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním