Nešťastie na východe: Dve dopravné nehody autobusov, pri jednej z nich prišla o život 83-ročná dôchodkyňa

Nešťastie na východe: Dve dopravné nehody autobusov, pri jednej z nich prišla o život 83-ročná dôchodkyňa

Dnes dopoludnia došlo v okresoch Michalovce a Košice-okolie k dvom dopravným nehodám autobusov medzimestskej prepravy.

„51-ročný vodič viedol autobusu z Vranova nad Topľou smerom na Michalovce. Za obcou Trhovište podľa doterajších zistení, neprispôsobil rýchlosť jazdy poveternostným podmienkam, pričom z dôvodu silného bočného vetra s autobusom zišiel vpravo mimo vozovku do priekopy, kde sa prevrátil na bok,“ informoval nás hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó.

Pri Dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu dvoch cestujúcich, ktorí boli prevezení rýchlou zdravotnou pomocou do nemocnice.  Na autobuse vznikla škoda vo výške cca 3.000,-eur.

„U vodiča bola vykonaná dychová skúška na alkohol s negatívnym výsledkom,“ dodal.

Doprava bola počas vyťahovania autobusu z priekopy odklonená hliadkami  polície cez obce Trhovište, Bánovce nad Ondavou, Laškovce a Pozdišovce.

V obci Ždaňa (okres Košice-okolie) došlo k zrážke autobusu s chodkyňou.

„34-ročný vodič autobusu počas prejazdu zákruty na zľadovatenej vozovke dostal šmyk, prešiel do protismeru, kde zrazil 83-ročnú dôchodkyňu, ktorá sa nachádzala mimo vozovku,“ uviedol hovorca a doplnil, „autobus následne narazil do oplotenia rodinného domu.“

Zrazenú dôchodkyňu s vážnymi zraneniami previezla rýchla zdravotná služba do nemocnice, kde zraneniam podľahla.

„Požitie alkoholu u vodiča nebolo zistené. Celková škoda na autobuse a oplotení domu bola odhadnutá na sumu 22.000,- eur,“ skonštatoval Szabó.

Bližšie okolnosti ako aj presné príčiny oboch dopravných nehôd sú predmetom ďalšieho šetrenia.

Vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky polícia vyzýva vodičov k zvýšenej opatrnosti a ohľaduplnosti. Z dôvodu silného vetra sa na cestách vytvárajú snehové záveje a miestami aj poľadovice. Vodiči by mali spomaliť a svoju jazdu prispôsobiť tak, aby sa v zdraví vrátili k svojím blízkym.

Hliadky polície budú cesty na kritických úsekoch monitorovať a v prípade potreby reagovať na dopravnú situáciu prijatím opatrení súvisiacich s bezpečnosťou v cestnej premávke. 

 

Informoval  nás:

mjr. Ing. Alexander Szabó
hovorca KR PZ Košice

This function has been disabled for Spišiakoviny.