Úvod  >  Článok:  Obete veľkej dopravnej nehody na Liptove, pochádzali z východu: Najmladší chlapec mal len 6 rokov.

Obete veľkej dopravnej nehody na Liptove, pochádzali z východu: Najmladší chlapec mal len 6 rokov.

K mimoriadnej tragickej dopravnej nehode došlo v stredu 19. augusta predpoludním na ceste II/584 v katastri obce Liptovský Trnovec.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke dvoch dodávok VW Transporter. V jednej dodávke so slovenským evidenčným číslom sa viezlo 9 osôb, z tohto 5 detí. V druhej dodávke s nemeckým evidenčným číslom sa viezli 3 osoby.

„Pri zrážke bola dodávka z východného Slovenska odhodená mimo vozovku. Pri nehode utrpeli 4 deti vo veku 6 až 11 rokov a jedna dospelá osoba vo veku 43 rokov zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli. Všetci cestovali v bielej dodávke ,“ priblížila hovorkyňa.

Cestujúci v nemeckej dodávke vyviazli podľa jej slov predbežne s ľahkými zraneniami. Vyšetrovanie dopravnej nehody prevzal vyšetrovateľ, na miesto bol prizvaný znalec z odboru dopravy. Príčina a okolnosti dopravnej nehody je predmetom začínajúceho vyšetrovania.

VÝZVA POLÍCIE

Polícia opakovane upozorňuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky na zodpovedné správanie sa na cestách, na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a potrebnú opatrnosť, ohľaduplnosť na cestách navzájom medzi všetkými účastníkmi cestnej premávky, motorovými aj nemotorovými. Polícia vyzýva vodičov, aby venovali pozornosť cestnej premávke, jazdu prispôsobili nielen svojim schopnostiam, ale aj vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a poveternostným podmienkam.

 

STRAŠNÁ TRAGÉDIA: Pri dopravnej nehode na Liptove ZAHYNULI 4 deti a jeden dospelý

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním