Aktualizácia : Piatkové ráno na Spiši poznačila tragédia

Obrovská tragédia : Pri požiari v Richnave uhorelo 5 osôb z toho 4 deti

Hasiči už viac ako 4 hodiny zasahujú pri požiari jednoduchej stavby v osade v katastri obce Richnava, okres Gelnica. Požiar tam vypukol pred treťou hodinou ráno a zasiahol 4 izbový prízemný dom. Následkom požiaru došlo k prepadnutiu strechy.

Po príchode hasičov na miesto bolo prieskumom zistené, že sa v objekte nachádza 5 uhoretých osôb, z toho 4 deti. Hasiči sa stále snažia dostať požiar pod kontrolu, na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR. Pri požiari zasahuje takmer 10 košických hasičov s 3 ks hasičskej techniky.

Aktualizácia

Požiar domu v k. o. Richnava je uhasený.
Počet obetí – 5 (z toho 4 deti)

Aktualizácia : Piatkové ráno na Spiši poznačila tragédia

Včera (30.11) v skorých ranných hodinách došlo v miestnej osade v obci Richnava (okr. Gelnica) k požiaru prízemného domu. V tom čase sa v dome nachádzalo 5 osôb, ktoré boli vzhľadom na ich neidentifikovateľný stav prevezené na súdnu pitvu.

Presná príčina úmrtia osôb, ale i príčina vzniku požiaru, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : HaZZ, 

por. Mgr. Lenka Ivanová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.