Úvod  >  Článok:  Obvinení z drogovej trestnej činnosti: vyrábali a predávali pervitín

Obvinení z drogovej trestnej činnosti: vyrábali a predávali pervitín

Trest odňatia slobody na tri až desať rokov hrozí v prípade preukázania viny 37 ročnému Lukášovi z Bardejova a 27 ročnému Marošovi z Handlovej, ktorým bardejovský vyšetrovateľ na základe dôkazov vzniesol obvinenie zo zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

„V priebehu mesiacov január a február tohto roku po vzájomnej dohode v jednom z bytov na Ul. Komenského v Bardejove,  vyrábali omamnú a psychotropnú látku a to pervitín,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Migašová.

Pervitín si zadovažovali od doposiaľ nestotožnenej osoby v Prievidzi a  marihuanu si zadovažovali v meste Frenštát pod Radhoštěm v Českej republike.

„Tieto zakázané látky u seba prechovávali a následne ich predávali ďalším  osobám v meste Bardejov a jeho okolí,“ dodala hovorkyňa.

Počas prehliadky osobného motorového vozidla zn. Kia Ceed, boli okrem iného zaistené aj dva zaváraninové poháre  s obsahom sušiny zelenej farby.  Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného Maroša do väzby.

 

Informovala nás:

kpt. Ing. Jana Migaľová

hovorca KR PZ  Prešov

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním