Úvod  >  Článok:  Odmietol si nasadiť rúško, dostal pokutu 1000 eur

Odmietol si nasadiť rúško, dostal pokutu 1000 eur

Hoci sa mimoriadne opatrenia postupne uvoľňujú, povinné nosenie rúška naďalej zostáva. Príkladom zabudnutia na túto povinnosť s následkom sankcie je prípad, ku ktorému došlo v priebehu dnešnej noci pri bežnej kontrole vozidla v treťom bratislavskom okrese.

Ako informovali muži zákona na sociálnej sieti hliadka PMJ zastavila krátko po 01.45 hod osobné motorové vozidlo na Vajnorskej ulici, vodiča ktorého podrobila kontrole. Vo vozidle sa zároveň okrem vodiča nachádzal aj spolujazdec, ktorý bol policajtom vyzvaný, aby si nasadil ochranné rúško.

„Muž sa k policajtovi správal arogantne a na výzvu nereagoval. Keďže ani na opakované výzvy policajta muž nereagoval, výzvy ignoroval a ochranné rúško si odmietol nasadiť, dopustil sa priestupku na úseku civilnej ochrany v zmysle zákona č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrany obyvateľstva,“ ozrejmila polícia s tým, že za toto konanie mu bola uložená bloková pokuta vo výške 1000 eur.

„ V tejto súvislosti upozorňujeme na skutočnosť, že v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa až do odvolania zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest,“ upozorňujú muži zákona.

Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do dvoch rokov, osoby so závažnou poruchou autistického spektra, vodičov MHD v uzavretých kabínach a ďalších.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním