Olympijské finále zápasu vo voľnom štýle

Share

Olympijské finále zápasu vo voľnom štýle

Stretnú sa známy ruský borec a Slovák. Rus je v odborných kruhoch preslávený svojím jedinečným chmatom, ktorý sa nazýva praclík. Jedinečnosť tohto chmatu je v tom, že sa ešte nikomu nepodarilo z neho vymaniť. Pred zápasom dáva slovenský tréner svojmu zverencovi dobre mienené rady:

„Počúvaj musíš sa držať od neho čo najďalej, lebo ak ťa chytí do praclíka tak si v riti.“

Borci nastúpia na žinenku, zápas začína. Začnú okolo seba krúžiť keď zrazu Rus urobí výpad a chytí Slováka do praclíka. Rozvášnení diváci sa dvíhajú zo sedadiel. Rozhodca už prikladá píšťalku k ústam keď tu zrazu, čo nikto nečaká, ruský borec vyletí do vzduchu, dopadá na žinenku. Slovák naňho skočí, položí ho na lopatky čím zápas vyhráva. Keď sa mu konečne podarí predrať sa davom novinárov a fotoreportérov, príde do šatne, kde sa tréner pýta:

„Počúvaj, ako si to dokázal? Veď to sa ešte nikomu nepodarilo.“

„No vieš, keď ma tak chytil do toho praclíka, začal som uvažovať čo robiť. Zrazu som kúsok od svojej hlavy zahliadol vajcia. Pootočil som hlavou kúsok doľava a z celej sily sa zahryzol. A to by si neveril koľko energie dokáže človek vyvinúť, keď sa zahryzne do vlastných gulí.

 

 

Kategórie článku: Glupocinky

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.