Opatrnosti nikdy nie je dosť: Nehoda na bicykli v Spišskej Novej Vsi

Opatrnosti nikdy nie je dosť: Nehoda na bicykli v Spišskej Novej Vsi

V utorok 7. novembra 2023 o 09:40 hod. sa stala nehoda, ktorá nám všetkým pripomína, aké dôležité je byť opatrný na cestách. Na Duklianskej ulici v Spišskej Novej Vsi sa 63-ročný cyklista zrazil s prenosným dopravným značením.

 

Muž jazdil po cyklistickej ceste smerom od obce Smižany do centra mesta. Pravdepodobne sa nedostatočne venoval vedeniu bicykla a narazil do značenia na pravej strane chodníka. Po náraze spadol z bicykla na zem.

 

Lekári mu odobrali krv na zistenie prítomnosti alkoholu. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel pri nehode ťažké zranenia. Nehoda nespôsobila žiadnu materiálnu škodu, ani na bicykli, ani na dopravnom značení. Okolnosti nehody a miera zavinenia sú ešte predmetom vyšetrovania.

 

Bianka Krejčíová, PR špecialistka Penta Hospitals SK, a. s., informovala, že pacient bol do nemocnice privezený s ťažkými zraneniami a je naďalej hospitalizovaný.

 

Táto nehoda je pripomienkou pre všetkých z nás, aké dôležité je byť opatrným na cestách. Bez ohľadu na to, či ste vodič, cyklista alebo chodec, vždy je dôležité venovať plnú pozornosť svojmu okoliu a dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

 

Informácie poskytla mjr. Mgr. Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : AI

This function has been disabled for Spišiakoviny.