Operátor linky 158 zachránil život

Operátor linky 158 zachránil život

Ľudský prístup a profesionalita policajta, zachránila život 18-ročnemu mužovi

Pomocnú ruku mu podal v naliehavej životnej situácii operátor linky 158, na Operačnom stredisku v Trnave. Operátor, ktorý je na tejto pozícií len niekoľko mesiacov, situáciu vyhodnotil správne. Pri komunikácii využil dlhoročnú prax, ktorú získal pôsobením na obvodnom oddelení.

Počas nočnej služby prijal hovor na bezplatné číslo 158 a v telefóne sa ozval mladý, mužský hlas. Popri základných otázkach, ktoré operátor štandardne položí každému volajúcemu na linku 158 vytušil, že v tomto prípade ide o volanie o pomoc v naliehavej životnej situácii. Policajt sa počas rozhovoru zameral na mladíkove súkromie, a poskytol mu tak priestor sa vyrozprávať. Medzitým, práporčík posunul informáciu kolegom, ktorí do budovy v Trnave vyslali policajnú hliadku. Až do jej príchodu mal mladého muža stále na linke a hovor ukončil, až keď mal istotu, že kolegovia osobu našli.

Výbornú prácu si odviedol celý tím operačného strediska, ktorý koordinoval činnosť hliadky na mieste a policajtom, ktorí ho nakoniec odovzdali do rúk záchranárov.

Zdroj :

npor. Ing. Zlatica Antalová

hovorca | oddelenie komunikácie a prevencie | KR PZ Trnava

Ilustračné foto : pixabay

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.