Opitá vodička spôsobila v Spišskej reťazovú haváriu: Za volant sadla s viac ako 3 promile ! ( video )

Share

Opitá vodička spôsobila v Spišskej reťazovú haváriu: Za volant sadla s viac ako 3 promile ! ( video )

Dopravná nehoda sa stala v utorok (9.6) podvečer, kedy si mladá vodička (32) z Humenného sadla za volant auta zn. Citroen C3.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová „posilnená“ alkoholom na jednej z križovatiek v Spišskej Novej Vsi spôsobila mladá žena reťazovú dopravnú nehodu, pri ktorej sa poškodili ďalšie štyri vozidlá pred ňou.

Policajti vodičke v dychu namerali 1,51 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 3,15 promile!

„Táto dopravná nehoda si našťastie vyžiadala „len“ jedno ľahké zranenie (spolujazdec v jednom z vozidiel „reťazovky“), ostatní účastníci bez požitia alkoholu. Materiálna škoda na 5 poškodených vozidlách bola predbežne vyčíslená na 2.800 eur,“ priblížila hovorkyňa.

Humenčanka podľa slov polície už čelí obvineniu za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý jej hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. „Skúsenosti s alkoholom za volantom už táto mladá dáma má, pretože pred dvoma rokmi za tento čin bola trestne stíhaná,“ doplnila Mésarová s tým, že momentálne sedí v cele a čaká na svoj verdikt. Spišskonovoveskí dopravní policajti už pracujú na spracovaní podnetu na jej vzatie do väzby.

Fotogaléria :

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiRegión SpišSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.