Úvod  >  Článok:  Opitý vodič sa zrazil s vozidlom , v ktorom zahynul otec, syn prežil

Opitý vodič sa zrazil s vozidlom , v ktorom zahynul otec, syn prežil

Vo večerných hodinách / cca 20:30 hodine / včerajšieho dňa / 20.08.2018 / došlo na úseku cesty I/74 Humenné Brekov k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol jeden ľudský život.

Za doposiaľ presne nezistených okolností sa čelne zrazili dve osobné autá. 68 ročný Jozef z Humenného ako vodič motorového vozidla zn. Opel Vectra bol vo vozidle sám. 22 ročný Adam z Brekova bol vodičom druhého vozidla zn. Chrysler 180GC, vo vozidle bol s otcom, 54 ročným Albertom.

Pri tejto dopravnej nehode Albert utrpel vážne zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým podľahol. Obaja vodiči boli zranení, no presný rozsah ich zranení bude známy až po ďalšom vyšetrení. Jozef ako aj Adam boli podrobení dychovým skúškam …

Adam s negatívnym výsledkom, no Jozef s výsledkom 0,41 mg/l. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 7.000,-Eur.

Udalosťou sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom, ktorý v prípade  začal trestné stíhanie  vo veci prečinu usmrtenia.

Presné okolnosti za akých došlo k nehode ako aj miera zavinenia jej účastníkov bude známa až po skončení vyšetrovania.

ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ!!!

Včera o 20:30 hod. boli dve posádky FALCK privolané k dopravnej nehode dvoch osobných áut. Nehoda sa stala na križovatke /vjazde do Humenného v smere z Michaloviec / Táto križovatka je miestom častých dopravných nehôd.

Účastníkmi dopravnej nehody boli tri osoby. V jednom aute sa viezol otec so synom, pričom syn-šofér utrpel stredne ťažké poranenia, mal otvorenú ranu na hlave a otras mozgu. Bol prevezený posádkou RZP na chir. odd. do nemocnice v HE. Otec-spolujazdec však utrpel ťažké zranenia nezlučiteľné so životom, ani po veľkej snahe kolegov z posádky RLP sa ho žiaľ nepodarilo oživiť.

Vodič druhého vozidla utrpel len ľahké poranenia, sťažoval sa na bolesť v oblasti hrudníka a bol prevezený rovnako do humenskej nemocnice.

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Zdroj a foto :

kpt. Ing. Jana Ligdayová  

Oddelenie komunikácie a prevencie 

Falck Záchranná a.s.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním