Úvod  >  Článok:  Pád manželov v Západných Tatrách skončil tragicky

Pád manželov v Západných Tatrách skončil tragicky

Dňa 12.10.2019 v popoludňajších hodinách boli horskí záchranári požiadaní o pomoc ženou, ktorá spadla približne 200 metrov z hrebeňa blízko Baníkovskej ihly. Žena po páde bola doudieraná, ale schopná privolať pomoc. Záchranárom oznámila aj pád jej muža, ktorý bol nižšie. Nemala s ním ani zvukový ani vizuálny kontakt.

Horskí záchranári požiadali o súčinnosť posádku vrtuľníka, ktorá v ústí Žiarskej doliny zobrala záchranára HZS na palubu a zároveň odišla skupina záchranárov na pomoc po zemi. Po prílete na miesto bol záchranár vysadený pri mužovi, ktorému už pomôcť nemohol. Následne vyliezol k žene, ktorá bola spolu so záchranárom HZS evakuovaná z terénu a letecky prevezená do ústia Žiarskej doliny.

Vrtuľník leteckých záchranárov odviezol zranenú Slovenku do popradskej nemocnice. Skupina horských záchranárov postupovala po zemi pripraviť na transport telesné pozostatky spadnutého muža. Telesné pozostatky muža boli evakuované Letkou MV SR. Záchrannej akcie sa zúčastnených 20 záchranárov HZS.

Zdroj a foto : HZS

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním