Úvod  >  Článok:  Odvolanie pátrania : Pátranie po hľadanej osobe

Pátranie po hľadanej osobe : Je dôvodný predpoklad, že hľadaný je ozbrojený

Polícia v Brezne sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom 33-ročnom Radoslavovi Chebeňovi z Podbrezovej. Hľadaný je podozrivý z trestných činov: nedovolené ozbrojovanie, porušovanie domovej slobody a nebezpečné vyhrážanie, ku ktorým došlo 3. 7. 2019. Je dôvodný predpoklad, že hľadaný je ozbrojený nelegálne držanou zbraňou.

Za účelom vypátrania hľadanej osoby bola aj v stredu (10.7.) vykonaná pátracia akcia, ktorej sa zúčastnilo 30 policajtov, 12 záchranárov z Gabčíkova, 9 služobných a záchranárskych psov a pátralo sa aj s použitím drona. Niekoľko hodín prehľadávali lokality v okolí obcí Osrblie a Hronec, ale hľadaného nenašli.

Preto žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linku tiesňového volania č. 158.

Mŕtvy muž bol identifikovaný , polícia ruší pátranie

Vyšetrovateľ v Brezne začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Vo štvrtok (18.7.) bolo v lesnom poraste v katastri obce Podbrezová, nájdené mŕtve telo muža bez dokladov, pri ktorom bola nájdená aj krátka guľová zbraň. Muža identifikovali ako 33-ročného Radoslava z Podbrezovej, po ktorom bolo 4. 7. 2019 vyhlásené pátranie po podozrivej osobe, z dôvodu podozrenia zo spáchania trestnej činnosti.

V prípade bola nariadená súdna pitva a je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj a foto : mjr. PhDr. Mária Faltániová – hovorkyňa

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním