Pátranie po matke s dcérou v Slovenskom raji

Pátranie po matke s dcérou v Slovenskom raji

Dňa 27. 7. 2019 v podvečerných hodinách požiadal Horskú záchrannú službu o pomoc turista českej národnosti, pretože z túry v Slovenskom raji sa nevrátila jeho 48 – ročná manželka so 7 – ročnou dcérou.

V poobedňajších hodinách odišli po žlto značenom chodníku na vrch Piecok, odkiaľ sa do zotmenia nevrátili a nebolo možné sa s nimi skontaktovať. Dvojicu odišli do terénu hľadať záchranári HZS z Oblastného strediska Slovenský raj, ktorí prehľadávali ich plánovanú trasu.

Medzitým sa oznamovateľovi podarilo telefonicky spojiť s manželkou, ktorá ho informovala, kde sú. Počas návratu sa záchranári HZS na základe tejto informácie stretli s turistkami na zeleno značenom chodníku pred Pieckami. Zistili, že matka s dcérou z vrchu Piecok pokračovala smerom na Malú Poľanu, odkiaľ si myslela, že sa vracajú späť tou istou trasou.

Dostali sa však na červenú značku, ktorá vedie Veľkým Sokolom, preto sa ich túra značne predĺžila. Turistky našťastie neutrpeli žiadne poranenie, záchranári HZS ich odprevadili do ubytovacieho zariadenia na Pieckach a pátracia akcia bola ukončená.

Zdroj : HZS

Ilustračné foto : HZS

This function has been disabled for Spišiakoviny.