Pátranie po nezvestnom mužovi v Slovenskom raji je po siedmich mesiacoch ukončené…

Pátranie po nezvestnom mužovi v Slovenskom raji je po siedmich mesiacoch ukončené…

Dňa 30.augusta 2020 sa z omše, ktorá sa konala na Kláštorisku v Slovenskom raji, nevrátil domov 73-ročný muž. S mužom nebolo možné sa skontaktovať ani lokalizovať jeho mobilný telefón, keďže ho nechal v osobnom motorovom vozidle, odstavenom na parkovisku Podlesok.

Naposledy ho videli zostupovať po ceste medzi Kláštoriskom a Podleskom popoludní toho dňa. Rodina požiadala o pomoc HZS v podvečerných hodinách. Po mužovi postupne v priebehu dvoch týždňov pátrali intenzívne profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS so služobnými psami.

Služobní kynológovia HZS boli nasadzovaní do miest, ktoré sa po vyhodnotení GPS záznamov zdali byť menej prepátrané. Do akcie bola nasadená aj Letka MV SR. Okrem horských záchranárov pátrali po mužovi príslušníci PZ SR, HaZZ, vojaci, rodinní príslušníci aj množstvo dobrovoľníkov. Prehľadávali sa zostupové trasy z Kláštoriska, rokliny, ústiace zo zostupovej trasy ku Prielomu Hornádu, doliny, skalné brehy aj lesné porasty a okolité jaskyne. Všetko bolo žiaľ, bezúspešné.

Ako informovala Horská záchranná služba na sociálnej sieti až v priebehu dnešného dňa, o sedem mesiacov neskôr, príslušníci HZS zo Slovenského raja, ktorí sa pohybovali v exponovanom nedostupnom teréne v oblasti medzi Prielomom Hornádu a Kláštoriskom, za účelom dohľadávania nezvestného, informovali svoje oblastné stredisko o nájdení telesných pozostatkov.

„S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o pozostatky nezvestnej osoby F.T. Po zdokumentovaní miesta nálezu boli prenesené a odovzdané príslušníkom PZ. Ďalším vyšetrovaním príčiny smrti ako aj potvrdením totožnosti nájdených pozostatkov sa bude zaoberať polícia,“ doplnili horskí záchranári.

Ilustračné foto : HZS

This function has been disabled for Spišiakoviny.