Pátranie po  slovenskom turistovi vo Veľkej Fatre malo tragický koniec

Pátranie po  slovenskom turistovi vo Veľkej Fatre malo tragický koniec

Dňa 1.4.2019 boli záchranári HZS z oblastného strediska Veľká Fatra požiadaní políciou zo Slovenskej Lupče o pomoc pri pátraní po 47-ročnom slovenskom turistovi. Muž sa údajne vydal na túru do oblasti Suchého vrchu vo Veľkej Fatre, odkiaľ mal pokračovať až ku salašu pod Suchým.

Keď sa z víkendovej túry nevrátil a neprišiel ani do práce, príbuzní ohlásili jeho nezvestnosť na polícií. Príslušníci PZ vykonali lokalizáciu jeho mobilného telefónu. Do terénu Veľkej Fatry bolo vyslaných spolu 11 záchranárov HZS s troma služobnými psami, a zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj Letka MV SR.

Záchranári HZS v dvoch pozemných skupinách prepátrali oblasti smerom z Necpalskej doliny ku salašu pod Suchým a z Gaderskej doliny, Vrátnou dolinou rovnako ku salašu pod Suchým. Záchranári HZS našli počas pozemného pátrania osobné veci nezvestného v salaši.

Za pomoci leteckej techniky prepátralo 8 záchranárov HZS, ktorí boli postupne vysadzovaní v teréne, oblasť medzi Krížnou a Ploskou. Napokon posledná vysadená skupina identifikovala nehybné telo vo východnom centrálnom žľabe, spadajúcom smerom zo Suchého vrchu do Zelenej doliny.

Za pomoci vrtuľníka boli v žľabe vysadení priamo pri tele dvaja záchranári HZS. Telo nebohého bolo transportované v podvese vrtuľníka na Donovaly , kde bolo odovzdané príslušníkom PZ SR a pohrebnej službe.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : HZS

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.