Úvod  >  Článok:  Pri vážnej nehode sa zranil otec so synom

 

Pilot vrtuľníka pristál priamo na ceste vedľa dopravnej nehody

Dnes dopoludnia bol záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice privolaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Hrnčiarske Zalužany (okres Poltár).

Pilot vrtuľníka pristál priamo na ceste vedľa dopravnej nehody. Posádka si na mieste prevzala do svojej starostlivosti 21-ročného vodiča osobného motorového vozidla, ktorý bol už v starostlivosti privolaných záchranárov. 

Nárazom do stromu utrpel poranenia viacerých častí tela. Lekár leteckých záchranárov mu poskytol ďalšiu neodkladnú zdravotnú starostlivosť a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol v kritickom stave s ťažkou polytraumou letecky prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Pri vážnej nehode sa zranil otec so synom

Polícia v Lučenci vyšetruje vážnu dopravnú nehodu, ku ktorej došlo dnes (21.6.) v dopoludňajších hodinách neďaleko obce Hrnčiarske Zalužany v okrese Poltár.

K nehode došlo za doposiaľ presne nezistených okolností. 20-ročný vodič vozidla BMW zišiel s vozidlom mimo cestu, kde narazil do stromu. Vo vozidle sa viezol otec so synom, pričom obidvaja podľa predbežných zistení utrpeli vážne zranenia.

Mladšieho z posádky, vodiča previezol so zraneniami do Banskobystrickej nemocnice vrtuľník. 55-ročný spolujazdec bol z miesta nehody prevezený do Rimavskosobotskej nemocnice. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj a foto : VZZS, Polica SR 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním