Po vjazde do obce Rudňany zachytil 8-ročnú chodkyňu

Share

Po vjazde do obce Rudňany zachytil 8-ročnú chodkyňu

Častými účastníkmi cestnej premávky sú aj deti, ako cyklisti, spolujazdci či chodci. Dopravné nehody neobchádzajú ani ich.

Polícia sa obracia na rodičov – naučte vaše dieťa správne prechádzať cez cestu, venujte im pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách. Je dôležité, aby dopravnej výchove svojich detí od najútlejšieho veku venovali veľkú pozornosť a sami im boli príkladom.

Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Pre svoj malý vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné. Aj malá chvíľka nepozornosti môže viesť k tragédii.

V piatok (17.1.) krátko pred 7.30 hodinou 8-ročný chodec, ktorý v meste Krompachy bežal po chodníku v smere od autobusovej zastávky, náhle vstúpil na vozovku a vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu vozidlu zn. Iveco Daily. Chodec na vozovku vstúpil bez toho, aby sa dostatočne presvedčil, či tak môže urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva. Chodec pri zrážke s vozidlom utrpel podľa predbežného vyjadrenia lekárov ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní, vodič zranený nebol. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zaistené nebolo.

V sobotu (18.1.) krátko po 13.30 hodine viedol 18-ročný vodič osobné motorové vozidlo zn. VW Bora v smere od obce Markušovce do obce Rudňany. Po vjazde do obce Rudňany pravým predným zrkadlom zachytil 8-ročnú chodkyňu, kráčajúcu v tom čase po okraji vozovky. Chodkyňu po náraze odhodilo na cestu, vodič však nezastavil a ďalej pokračoval v jazde. Zastavil až v strede obce, odkiaľ udalosť telefonicky oznámil na tiesňovú linku 158. RZP previezla maloletú chodkyňu do nemocnice.

Podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť viac ako 42 dní. Vodič, ktorý sa pri dopravnej nehode nezranil, bol podrobený dychovej skúške. Výsledok prítomnosti alkoholu v jeho dychu bol negatívny, na zistenie požitia iných návykových či psychotropných látok mu bol v spišskonovoveskej nemocnici odobratý biologický materiál. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Presná príčina oboch dopravných nehôd, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj a foto : Polícia SR

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.