Počas výsluchu na polícii mal pri sebe drogy

Počas výsluchu na polícii mal pri sebe drogy

24- ročný muž z okresu Košice okolie bol v stredu (23.8.) na výsluch na košickej polícii. Počas tohto výsluchu sa muž správal nervózne a podozrivo.  V minulosti bol trestne stíhaný za drogovú trestnú činnosť, aktuálne je v podmienečnom treste.

Po otázke policajtov, či  má pri sebe veci pochádzajúce z trestnej činnosti, drogy dobrovoľne vydal policajtom,  prechovával ich pre vlastnú potrebu. Konkrétne išlo o 6 vrecúšok so sušeným rastlinným materiálom – vrcholcové časti rastliny konope,  ktoré mali hmotnosť 4,62g. Z tohto množstva by sa dalo vyrobiť 9 plnohodnotných jednorázových dávok.  Ďalej muž odovzdal prívesok s vrecúškom, v ktorom bola doposiaľ neznáma biela  kryštalická látka a tiež cigareta s obsahom zelenej sušiny nezisteného pôvodu.  Tieto veci boli zaslané na expertízne skúmanie.  Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie, pričom mu hrozí trest odňatia slobody na 5 rokov.

Ešte v júni tohto roku kontrolovala policajná hliadka OO PZ Košice Sever auto značky Škoda Forman, ktoré viedol 19-ročný Košičan.  Počas tejto kontroly bolo zistené, že mladík pri sebe prechovával vrecúško s obsahom sušeného materiálu zelenej farby, ktorý vykazoval znaky rastlinného radu konope, s celkovou hmotnosťou 0,79g. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť 2 obvykle jednorázové dávky.  Mladíkovi hrozí 3-ročné väzenie.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach

Foto: ilustračné – pixabay.com

This function has been disabled for Spišiakoviny.