Počasie komplikuje distribúciu elektriny na Spiši už druhý deň

Počasie komplikuje distribúciu elektriny na Spiši už druhý deň

Nepriaznivé počasie spôsobuje na východnom Slovensku nemalé problémy. Niektoré obce či mestá na Spiši sú stále bez elektriny. Aktuálne mimoriadne nepriaznivé počasie  pretrváva už od piatku  2. februára, kedy SHMU vydalo niekoľko varovaní pred vetrom či snehom pre Košický aj Prešovský kraj.

Ako pre našu redakciu povedala Mgr. Andrea Danihelová  hovorkyňa spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. aktuálne počasie nepriaznivo vplýva aj na distribúciu elektriny na vymedzenom distribučnom území Východoslovenskej distribučnej, a.s. (VSD)

„Kombinácia poveternostných vplyvov zapríčinila na danom území popadané stromy, ktoré ďalej strhli elektrické vedenie. V niektorých prípadoch došlo k nakloneniu alebo spadnutiu samotných stĺpov, tiež k niekoľkým skratom na elektroenergetických zariadeniach,“ ozrejmila hovorkyňa s tým, že ešte včera VSD o 23:00 hod evidovala spolu vyše 12-tisíc nezásobených odberných miest, dnes nadránom o 5:00 hod sa podarilo znížiť tento počet na približne 1 600.

Doplnila taktiež , že VSD všetky vzniknuté poruchy odstraňuje priebežne a v teréne sú pohotovostné zložky, aj ich kolegovia zo zálohy. „Pretrvávajúce nepriaznivé počasie spôsobuje však aj nové poruchy. Včera a dnes zlé počasie zasiahlo prevažne oblasť Spiša, najmä Spišskú Novú Ves, Levoču a okolie. Dnes k 14:00 hodine boli bez elektriny najmä odberné miesta v Rudňanoch, Poráči, Matejovciach a Markušovciach, tiež časť Levoče a blízke okolie. Spolu ide o 2 500 nezásobených odberných miest,“ uzavrela Danihelová.

Ilustračné foto :  pixabay.com

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.