Oci, dnes som začula, že vraj kedysi žili na nejakom Slovensku voľajaký Slováci

Share

Oci, dnes som začula, že vraj kedysi žili na nejakom Slovensku voľajaký Slováci

Malá dcérka v roku 2513 sa pýta svojho otca: Oci, dnes som začula, že vraj kedysi žili na nejakom Slovensku voľajakí Slováci, počul si o tom niečo? Samozrejme maličká, vraj práve podľa nich sa dnes hovorí: „… ty si sprostý ako Slovák“

Aha, a kde to Slovensko bolo? No, to sa nevie, ale asi niekde v strednej Európe. A to vážne boli taký hlúpy ? Asi áno dievča, podľa povestí si vraj rozpredali a vytunelovali vlastnú krajinu, ich vláda nechala ľudí umierať, pretože náklady na liečenie si nemohol slušný človek dovoliť, a ak áno, čoskoro zomrel zadlžený hladom, pretože úžerníctvo bolo posvätené na biznis.

Za vrcholných predstaviteľov si postupne volili kdejakého zlodeja. Tí Slováci si zlikvidovali poľnohospodárstvo a priemysel, tým vzali ľuďom prácu. Predávali jedovatý alkohol, dovážali a draho predávali odporné a nezdravé potraviny z iných krajín len preto, že boli lacné a dalo sa na nich rozprávkovo zbohatnúť.

Kto sa bránil útočníkovi, toho zavreli a útočník bol ponechaný na slobode a ešte dostal aj odškodné. Vyživovali si z vlastného vrecka cigánov a iných darebákov a tretí sektor sa stal poskokom cudzích mocností.

Dokonca aj zákony urobili také, aby vyvolení mohli beztrestne kradnúť a prostí ľudia to splácali z obrovských a nezmyselných daní.

Ale pravdepodobne to sú len klebety, tomu sa nedá veriť. To sa len tak hovorí, vieš. Pretože nie je možne ,aby naozaj bol niekto taký hlúpy.

 

Kategórie článku: Glupocinky

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.