Poďakovanie záchranným zložkám a dobrovoľníkom, ktorí pátrali po nezvestnom Františkovi zo Spiša

Poďakovanie záchranným zložkám a dobrovoľníkom, ktorí pátrali po nezvestnom Františkovi zo Spiša

Prednosta Okresného úradu v Poprade Jozef Bednár a prednostka Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi Mária Dudžáková zaslali Ministerstvu vnútra ďakovný mail za pomoc pri pátraní po nezvestnom spoluobčanovi Františkovi Tkáčovi z Gánoviec v ťažko dostupnom teréne Slovenského raja. Rozsiahle pátranie po 73-ročnom pánovi bolo zatiaľ neúspešné.

„Touto cestou sa chceme verejne poďakovať všetkým členom záchranných zložiek, dobrovoľníkom a občanom, ktorí sa akoukoľvek formou zapojili do pátrania po nezvestnom Františkovi. Srdečná vďaka hlavne za veľké úsilie, stovky prejdených kilometrov v náročnom a nebezpečnom teréne, ochotu pomôcť blížnemu a prejavenie solidarity rodine nezvestného,“ píše sa v poďakovaní predstaviteľov dotknutých okresných úradov.

Františka Tkáča videli naposledy 30. augusta na bohoslužbe na Kláštorisku v Slovenskom raji. Podľa príbuzných a známych sa mal sám vybrať po červenej turistickej značke von zo Slovenského raja smerom na Podlesok k svojmu zaparkovanému vozidlu, kam ale nedošiel.

Do pátrania po nezvestnom sa zapojili stovky ľudí – Horská záchranná služba aj so psami, viaceré útvary , Polícia Slovenskej republiky, Prezídium Hasičského a záchranného zboru, vrtuľník Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, príslušníci Ozbrojené Sily SR, ale aj dobrovoľníci.

Rodina sa v zúfalej situácii obrátila aj na Okresný úrad v Poprade. Ten v súčinnosti s Okresným úradom Spišská Nová Ves sa takisto pokúšal hľadať pomoc u záchranných zložiek.

K poďakovaniu všetkým, ktorí pána Františka hľadali a hľadajú, sa pripája aj Ministerstvo vnútra SR.

František Tkáč je vysoký asi 173 cm, váži približne 70 kg, má šedivé vlasy a modré oči. Naposledy mal oblečené pruhované sivé tričko s vodorovnými čiernymi a bielymi pásmi, tmavomodré krátke nohavice, čierne ponožky, modré topánky a niesol hnedý ruksak. Ak ste ho videli, kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

Spoločne s prednostom a prednostkou okresného úradu apeluje aj ministerstvo vnútra na návštevníkov Slovenského raja, ale aj iných exponovaných lokalít, aby sa pri svojich výletoch v prírode pohybovali obozretne, ideálne v skupinách, neschádzali z turistických trás a dbali maximálne na svoju bezpečnosť.

Fotogaléria :

 

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.