Úvod  >  Článok:  Podnikateľ z Levoče skončil vo väzbe za znečisťovanie pôdy

Podnikateľ z Levoče skončil vo väzbe za znečisťovanie pôdy

Ako sme vás nedávno informovali polícia zatkla levočského podnikateľa , ktorí podľa slov mnohých obyvateľov Levoče im už niekoľko mesiacov znepríjemňoval bežný život neznesiteľným zápachom, ktorý sa šíril z okolitých polí.

„Podnikateľ Peter K., ktorý odpadmi znečisťoval a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča tým, že odpady zmiešaval s hnojivom a tieto umiestňoval na viaceré poľnohospodárske pozemky, bol vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinený zo spáchania zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a z prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia,“ informovali muži zákona na sociálnej sieti.

Vzhľadom na okolnosti prípadu bol vyšetrovateľom spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý bol sudcom akceptovaný a obvinený podnikateľ sa v súčasnosti nachádza vo väzbe.

„Obvinenie bolo súčasne vznesené aj právnickej osobe T…-A…. s. r. o. za prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia. V prípade dokázania viny hrozí podnikateľovi Petrovi K. trest odňatia slobody v trvaní až osem rokov,“ ozrejmila polícia.

Ako doplnili po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré sa opieralo o znalecké dokazovanie, boli zhromaždené všetky potrebné dôkazy na určenie rozsahu protiprávneho konania a tiež dôkazy o určení zodpovedných osôb za tento stav. „Vyšetrovanie zatiaľ preukázalo protiprávne konanie v rozsahu najmenej 6 miliónov eur,“ uzavrela polícia

Neustupujúci zápach vyburcoval obyvateľov Levoče: Do ulíc vyšli už po druhýkrát

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním