Polícia obvinila z usmrtenia mladého vodiča, „vodičák“ mal iba necelé dva mesiace

Share

Polícia obvinila z usmrtenia mladého vodiča, „vodičák“ mal iba necelé dva mesiace

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Košiciach obvinil z prečinu usmrtenia 18-ročného Košičana, ktorý ako vodič vozidla zn. BMW  spôsobil začiatkom tohto roka v Košiciach dopravnú nehodu. K dopravnej nehode došlo v polovici februára na Južnej triede medzi osobným motorovým vozidlom zn. BMW, ktoré viedol 18-ročný Košičan  a osobným motorovým vozidlom, ktoré viedol 62-ročný vodič z Košíc.

Podľa doterajšieho vyšetrovania vodič viedol vozidlo zn. BMW v smere jazdy od mosta VSS do centra mesta, pričom za križovatkou s Ulicou Milosrdenstva  sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky, v dôsledku čoho narazil do pred ním idúceho vozidla zn. Renault.

Po náraze vozidlo Renault odrazilo mimo vozovku, kde bočnou časťou narazilo do stromu. Vodič Renaultu pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým o dva mesiace podľahol. Vodič BMW sa pri nehode nezranil.

Požitie alkoholu u mladého vodiča BMW zistené nebolo, vodičovi Renaultu bola za účelom zistenia požitia alkoholu odobratá krv. Výsledky vyšetrenej krvi boli negatívne. Vyšetrovanie udalosti naďalej prebieha. Obvinenému mladému vodičovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na jeden až 5 rokov.

Rýchla jazda, preceňovanie svojich schopností a zručností vedie k zbytočným stratám

Mladí vodiči vo veku od 18 do 20 rokov  spôsobili v minulom roku na cestách Košického kraja 102 dopravných nehôd, pri 4 z nich bol vodič pod vplyvom alkoholu. Nedovolená rýchlosť jazdy patrí medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd. Práve rýchla jazda sa podpísala pod 33 dopravných nehôd, pričom v dvoch prípadoch šoférovali vodiči /od 18 do 20 rokov/ pod vplyvom alkoholu.

Preto polícia pripomína všetkým účastníkom cestnej  premávky, že každý môže svojím zodpovedným prístupom a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Vodiči by si mali uvedomiť, že auto sa v sekunde môže zmeniť na nebezpečnú zbraň, preto žiadna frajerina za volantom nie je na mieste. 

Aj napriek prehnanému sebavedomiu, chýbajú im skúsenosti ako aj zručnosti vo vedení vozidla a ich preceňovanie neraz vedie k zbytočným stratám na životoch a zdraví nie len ich, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Kategórie článku: KrimiSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.