Polícia pátra po vodičovi, ktorý spôsobil nehodu a z miesta ušiel

Share

Polícia pátra po vodičovi, ktorý spôsobil nehodu a z miesta ušiel

S ťažkými zraneniami skončila dopravná nehoda, ku ktorej došlo dňa 22.05.2020 o 12,20 hod.na ceste I/16 v smere od obce Čečejovce na mesto Moldava nad Bodvou (okr. Košice okolie). Vodič, ktorý na mieste dopravnej nehody nezastavil a s vozidlom pokračoval v smere jazdy na Rožňavu, podľa doterajších zistení predbiehal rad 4 motocyklov, avšak prednou časťou narazil do zadnej časti tým istým smerom jazdiaceho motocykla zn. Yamaha, ktorého vodič v tom čase taktiež predbiehal pred ním idúce vozidlo. Po kontakte vozidla a motocykla vodič stratil nad motorkou kontrolu, zišiel do priekopy, narazil do nespevného terénu vedľa cesty, od čoho motocykel prehodilo cez predné koleso do krovinatého porastu, a jeho 42-ročného vodiča aj s 18-ročným spolujazdcom do priekopy. Podľa predbežnej lekárskej správy obaja utrpeli ťažké zranenia. Vodič motocykla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Predbežná škoda na motocykli bola vyčíslená na 5.000 eur.

Po vodičovi, ktorý na mieste dopravnej nehody nezotrval, polícia intenzívne pátra. Zároveň v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s trestným činom neposkytnutia pomoci.

Touto cestou žiada polícia svedkov, ktorí v tom čase prechádzali okolo a videli priebeh tejto dopravnej nehody alebo ju majú zachytenú na videozázname, aby sa prihlásili na oddelení dopravných nehôd Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Košiciach okolie, Tr. SNP č. 35, Košice, telefonicky na čísle 0961933516-18, resp. prípadne kontaktovali políciu na záznamom bezplatnom telefónnom čísle 158, dostavili sa osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Zdroj : Polícia SR

Ilustračné foto : pixabay

Kategórie článku: Dopravné informácieKrimiRôzneSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...