Polícia plánuje vykonávať pravidelné razie na miestach, kde sa zvyknú schádzať tínedžeri.

Polícia plánuje vykonávať pravidelné razie na miestach, kde sa zvyknú schádzať tínedžeri.

Mladí ľudia v Hlohovci sa musia pripraviť na zvýšenú pozornosť polície, ktorá chce zabrániť ich nezodpovednému správaniu. V spolupráci s mestskou políciou, sociálnou kuratelou a školami plánuje polícia vykonávať pravidelné razie na miestach, kde sa zvyknú schádzať tínedžeri.

Jedna z takýchto akcií sa uskutočnila minulý týždeň, keď policajti skontrolovali 30 mladistvých a zistili, že 7 z nich bolo pod vplyvom alkoholu. Najviac opitý bol 15-ročný chlapec, ktorý mal v dychu 1,44 promile. Policajti uložili pokutu aj 22-ročnému mužovi, ktorý im podával alkohol. Policajti tiež preverili miestne podniky a bary, či nepredávajú alkohol neplnoletým.

Okrem toho policajti navštívili aj školu, kde sa vyskytujú problémový žiaci. Policajti im pripomenuli, že násilie nie je hra a že za svoje činy môžu niesť trestnoprávnu zodpovednosť. Policajti im tiež vysvetlili, že odsúdenie za násilný trestný čin môže mať negatívny dopad na ich budúcu kariéru.

Polícia chce týmto spôsobom upozorniť mladých ľudí na dôsledky ich správania a motivovať ich k zodpovednejšiemu prístupu k sebe a k spoločnosti.

Zdroj :

mjr.JUDr. Mária Linkešová

vedúca | oddelenie komunikácie a prevencie | KR PZ Trnava

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.