Úvod  >  Článok:  Aktualizované: Polícia prenasledovala vozidlo sanitky.Padli aj výstrely

Aktualizované: Polícia prenasledovala vozidlo sanitky.Padli aj výstrely

Hliadka polícia prenasledovala po ceste I/18 od obce Sučany smerom na Martin motorové vozidlo, pričom vodič tohto vozidla nerešpektoval signály polície a pokračoval ďalej v jazde. Policajti na zastavenie vozidla museli použiť varovné výstrely ako aj výstrely na vozidlo, po ktorých vozidlo zastavilo a vodičovi bola pri dychovej skúške zistená hodnota 2,06 promile alkoholu!

V rukách mužov zákona skončil 48 ročný muž, ktorý jazdou na vozidle záchrannej služby ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky

V pondelok 17. februára v popoludňajších hodinách spozorovala policajná hliadka v Sučanoch vozidlo záchrannej služby, ktorého vodič upútal pozornosť hliadky nekoordinovaným spôsobom jazdy. Policajti sa rozhodili vodiča zastaviť a skontrolovať. Na znamenie na zastavenie vodič nereagoval, naopak zvýšil rýchlosť a snažil sa hliadke utiecť. Počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov, ktorí boli nútení sa vyhnúť. Na zastavenie unikajúceho vozidla použili policajti varovné výstrely a streľbu mierenú na zadné pneumatiky. Celkom policajti použili 4 varovné výstrely a 9 mierených striel. Následne zistili, že vozidlo viedol 48 ročný Tibor zo Sučian. Vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,99 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,06 promile.

Prípad prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý 48 ročného Tibora obvinil z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Vyšetrovateľ zároveň spracoval aj návrh na vzatie obvineného do väzby. Okolnosti prípadu sú naďalej predmetom vyšetrovania.

Polícia žiada vodičov, ktorých počas jazdy 48 ročný vodič vozidla rýchlej zdravotníckej pomoci ohrozil, aby volali na číslo 158, alebo na tel. linke 096140-2601.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním