Úvod  >  Článok:  Polícia reaguje na video ktoré na sociálnej sieti zdieľalo cez 5000 ľudí

Polícia reaguje na video ktoré na sociálnej sieti zdieľalo cez 5000 ľudí

Tento týždeň skoro päťtisíc ľudí zdieľalo video, na ktorom je občanom zaznamenaný zákrok príslušníkov Policajného zboru voči osobe pod vplyvom alkoholu. Keďže sú s týmto videom rozširované zavádzajúce a klamlivé informácie, prinášame vám oficiálne stanovisko KR PZ v Košiciach

Dňa 12.8.2019 okolo 03:30 hod. policajná hliadka počas obchádzkovej služby kontrolovala objekt čerpacej stanice v mestskej časti Košice Šaca, pričom vo vonkajších priestoroch čerpacej stanice sa nachádzala skupina osôb, ktorá sa správala hlučne počúvaním hudby z reproduktora a požívala alkoholické nápoje.

Policajná hliadka upozornila prítomné osoby na hlučnosť a tiež na to, že požívanie alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach je zakázané, čím sa dopúšťajú protiprávneho konania. Prítomné osoby boli zjavne po vplyvom alkoholických nápojov, správali sa agresívne a hlasno vykrikovali, že nerobia nič zlé.

Jeden z policajtov sa snažil osoby upokojiť a vec riešiť pokojným spôsobom. U jednej z prítomných osôb sa agresivita stupňovala, slovne útočil na policajta, pohybmi tela naznačoval útok naňho. Vzhľadom na to, že agresívne správanie u prítomných osôb sa stupňovalo a situácia sa vyhrocovala, policajná hliadka požiadala prostredníctvom operačného strediska o výpomoc ďalšie hliadky PZ.

Keďže jedna z prítomných osôb nerešpektovala jasnú a zrozumiteľnú výzvu polície, aby upustila od svojho protiprávneho konania a nenarúšala verejný poriadok, agresivita sa u nej stupňovala, osoba bola arogantná, vulgárne nadávala, ďalej pokračovala vo svojom konaní aj po opakovaných výzvach, policajt osobu vyzval, aby ho nasledovala k služobnému vozidlu z dôvodu kontroly jeho osoby s tým, že po neuposlúchnutí výzvy bude predvedený na policajné oddelenie na riadne objasnenie veci aj za použitia donucovacích prostriedkov. Počas vykonávania služobného zákroku voči osobe ostatné prítomné osoby hlučne pokrikovali na policajtov.

Vzhľadom na to, že osoba neuposlúchla žiadne výzvy policajta, bolo rozhodnuté o jej zaistení, pri ktorom osoba kládla aktívny odpor, nakoniec však sama nasadla do služobného vozidla, kde sa správala naďalej agresívne. Až na základe opakovaného upozornenia, aby neotvárala služobné vozidlo a výzvy, aby upustila od tohto konania, na ktoré nereagovala, boli voči osobe použité donucovacie prostriedky. Po príchode ďalších policajných hliadok na miesto sa situácia upokojila. Počas vykonávania služobného zákroku sa podozrivá osoba po celý čas vyhrážala zakročujúcemu policajtovi, že ho dá vyhodiť z polície.

Následne bola osoba podozrivá zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku, nakoľko nerešpektoval výzvy verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci, eskortovaná na policajné oddelenie za účelom riadneho objasnenia veci, kde bola podrobená dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s nameranou hodnotou 0,61 mg/l v dychu, a umiestnená do cely policajného zaistenia.

Počas služobného zákroku k zraneniu podozrivej osoby nedošlo. Podozrivá osoba, 34-ročný muž z Košíc, bola po zadokumentovaní priestupku prepustená na slobodu.

Služobný zákrok príslušníkov PZ a zabezpečené kamerové záznamy z miesta udalosti, budú predmetom prešetrovania zo strany nadriadeného, ktorý podľa doterajších zistení vyhodnotil služobnú činnosť príslušníkov PZ a samotný služobný zákrok za zákonný a adekvátny.

Zverejnené video si pozrite tu

 

Bohužiaľ video autor odstránil a tak si už nemôžete pozrieť autenticky priebeh zásahu polície …

Aby to bolo objektívne pripájame  aj video druhej strany .

Uverejnil používateľ Ivan Hriczko Pondelok 12. augusta 2019

Zdroj : Polícia SR

Video a foto : Facebook

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním