Poznáte himalájsku soľ? Nie? Tak Vám ju predstavíme!

Share

Poznáte himalájsku soľ? Nie? Tak Vám ju predstavíme!

Existuje mnoho definícii kuchárskeho umenia.  Všeobecne však možno povedať, že ide najmä o vkus a úžitok.  Často platí, že nie všetko čo je vkusné je užitočné a nie všetko užitočné je vkusné.  Skombinovať tieto dve vlastnosti vyžaduje veľký talent.

Trojica ostré sladké a slané je základom dokonalej chuti.  Varenie je potvrdením pravidlá, že všetko čo je dobre sa má užívať s mierou, platí to najmä o soli. Nadmerné používanie soli môže zničiť nie len chuť, ale aj zdravie. Našťastie nie všetky soli sú rovnako škodlivé pre ľudské telo ako kuchynská soľ.  Ukážeme Vám, prečo by kuchynská soľ mala byť nahradená niečim zdravším.

Chlorid sodný,  jodidovaná soľ a dokonca aj morská soľ sa takmer 100% skladajú z chloridu sodného. Práve ten, je pre človeka nezdravý vo väčších množstvách. Jeho výroba sa zakladá na technike a chemikáliách.  Po tomto spracovaní ostáva len málo živín.

Čoraz väčšiu pozornosť si získava ružová  soľ himalájska, ktorá sa od klasickej bielej veľmi líši.  Táto soľ nie len jedlo ochutí, ale má aj príjemnú vôňu a nemôže pokaziť chuť.  Vďaka svojmu zloženiu bohatému na minerály (30 minerálov, železo, vápnik, horčík a jód)  je veľmi užitočná a navyše krásne čistá, keďže sa extrahuje ručne. Jedlo nielen dochutí, ale aj ozdobí.

Jej pozitívny vplyv na ľudský organizmus spočíva v tom, že  neobsahuje viac ako 20% chloridu sodného, vďaka čomu nezadržiava vodu v tele.  Odporúča sa na odstraňovanie opuchov, pretože dokáže vytvoriť rovnováhu vody v tele.

Predstavíme Vám účinky himalájskej soli na organizmus:

  • Podporuje činnosť štítnej žľazy.
  • Je ideálna pre detox tela.
  • Upokojuje a čistí pokožku. Je vhodná pri liečbe zápalu a psoriázy.
  • Bohaté minerálne zloženie zlepšuje metabolizmus.
  • Znižuje krvný tlak a zlepšuje krvný obeh.
  • Posilňuje kosti, nechty a vlasy.
  • Má proti plesňové a antibakteriálne účinky.
  • Zlepšuje celkový stav tela, zvyšuje imunitu, podporuje zdravý spánok  a nervový systém.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je,že sa dokáže úplne rozložiť. Táto vlastnosť vplýva na telo zvnútra aj zvonku.  Môžete ju použiť aj na kúpeľ – pol šálky na jednu vaňu. Takýto kúpeľ čistí pleť a pokožku.  Himalájska soľ sa používa aj v interiéri na čistenie vzduchu.  Pomáha pri respiračných ochoreniach.

Účinky ružovej himalájskej soli sú nesporné. Je však dôležité si overiť, či kupujete pravú himalájsku soľ.  Veríme, že Vás tento článok obohatil a priniesol Vám nový pohľad! :)

Zdroj: sovkusom.ru

Kategórie článku: Rady a nápadyZaujímavosti zo sveta

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.