Pre pacientov chystá vianočné menu, vo voľnom čase pečie medovníky.

Pre pacientov chystá vianočné menu, vo voľnom čase pečie medovníky.

V práci je kuchárkou, mimo práce má hobby zase kuchárske, a to pečenie medovníkov. Zdá sa, že pre pani Evu Hradiskú je kuchyňa prirodzenou každodennou súčasťou. Vyše dvadsať rokov pracuje ako kuchárka vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča, člena skupiny AGEL, kde starostlivo pripravuje liečebnú výživu podľa diétneho systému pre pacientov.

Aj tento rok bude počas vianočných sviatkov v práci a jej úlohou bude prichystať sviatočné jedlo pre tých pacientov, ktorí počas sviatkov musia zostať v nemocnici. Pani Hradiská je skutočne výnimočná tým, že aj vo voľnom čase neopustí kuchyňu. Okrem toho, že je skvelou kuchárkou, dokáže vyrobiť nádherné a chutné medovníčky, ktoré skrášľujú naše príbytky počas vianočných sviatkov.

,, Tomuto remeslu som sa začala venovať pred 30 rokmi. Inšpirovali ma fotografie medovníkov v časopise, a tak som to skúsila a tejto záľube som už zostala verná“, hovorí skromne pani Eva.

Jej medovníčky sú vždy nádherne vyzdobené. Vyžaduje si to veľa času, trpezlivosti, pevnú ruku a množstvo fantázie. Spod jej rúk už vyšiel aj celý betlehem z medovníkového cesta. Počas vianočných trhov svoje výrobky vystavuje, ale svoje malé umelecké diela zároveň aj predáva a na väčšine si napokon pochutia milovníci medovníkov.

Fotogaléria :

 

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa skupiny AGEL SK

This function has been disabled for Spišiakoviny.