Pre požičané peniaze sa vrátil s motorovou pílou v ruke

Pre požičané peniaze sa vrátil s motorovou pílou v ruke

Spišskonovoveským policajtom sa podarilo objasniť skutok, ku ktorému došlo zhruba pred týždňom v obci Rudňany (okr. Spišská Nová Ves). Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania muž podozrivý zo spáchania skutku požadoval pod hrozbou zabitia od poškodenej ženy (39) vrátenie v minulosti požičaných peňazí.

Následne ju fyzicky napadol a ďalej pokračoval vo vyhrážkach s naštartovanou motorovou pílou v rukách, ak o skutku niekomu povie, pričom jej vzal aj občiansky preukaz a mobilný telefón. Žena pri fyzickom útoku utrpela zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie, poškodením mobilného telefonátu jej bola spôsobená škoda vo výške 40 eur.

Na druhý deň vyhľadal muža, od ktorého taktiež pod hrozbou zabitia požadoval vrátenie požičaných peňazí. Muž mu z obavy o svoj život a zdravie vydal finančnú hotovosť 700 eur, ktorú mal práve pri sebe. Podozrivý muž mu z týchto peňazí opätovne požičal 100 eur s tým, že pri najbližšom stretnutí mu vráti 300 eur.

Spišskonovoveskí policajti muža vypátrali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi 26-ročného Róberta z okresu Spišská Nová Ves, ktorý je stíhaný väzobne,  obvinil zo zločinu vydierania a zločinu lúpeže. Za uvedený skutok mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Zdroj :por. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.