Pri čelnej zrážke osobného auta a kamióna jeden vodič prišiel o život

Pri čelnej zrážke osobného auta a kamióna jeden vodič prišiel o život

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (8.10.) o 11.55 hodine, na ceste I/16 v katastrálnom území obce Lieskovec.

53-ročný vodič osobného motorového vozidla Fiat Stilo zo Zvolenskej Slatiny, ktorý jazdil v smere od Zvolena na Detvu, z doposiaľ z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde v tom čase v smere jazdy od Detvy do Zvolena išla jazdná súprava – ťahač Mercedes-Benz s návesom.

Vodič nákladného motorového vozidla aj napriek dávaniu výstražných svetelných a zvukových znamení, vedením vozidla čo najbližšie pri pravej časti cesty a brzdeniu, už nedokázal zrážke zabrániť.

Došlo k čelnej zrážke vozidiel, po ktorej jazdná súprava skončila v pravej priekope a vozidlo Fiat bolo vplyvom nárazu odhodené späť smerom akým išlo, pričom pri tomto pohybe kontaktovalo prednú časť motorového vozidla Citroen Berlingo, ktoré viedol 53-ročný vodič z Detvy.

Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič Fiatu, ktorý zraneniam na mieste nehody podľahol. Požitie alkoholu u vodičov zistené nebolo. U nebohého vodiča bola nariadená súdna pitva.

Podľa predbežných výsledkov súdnej pitvy v krvi nebohého vodiča zistili 1,10 promile alkoholu. Škoda na vozidlách bola predbežne odhadnutá na 13.500 eur.

Do vyšetrovania nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy a polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

V priebehu niekoľkých hodín sa v Banskobystrickom kraji stali dve smrteľné nehody, pri ktorých prišiel o život 23-ročný vodič motocykla a 53-ročný vodič osobného auta a obidvaja jazdili pod vplyvom alkoholu nad jedno promile.

Aj napriek všetkým opatreniam, ktoré robí polícia na cestách, opätovne vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zodpovedne pristupovali nielen k svojim životom, ale aj k životom ostatných.

Zákon hovorí jasne, vodič nesmie pred jazdou požiť alkohol alebo inú návykovú látku a viesť vozidlo v takomto stave. V prípade jazdy pod vplyvom alkoholu do 1 promile sa vodič dopúšťa priestupku, začo zákon ukladá sankciu od 150 do 800 eur a zákaz činnosti viesť vozidlo do 3 rokov.

Nad 1 promile je trest prísnejší, hrozí až ročné väzenie.
Policajti nedávajú len pokuty ale aj pomáhajú, radia a zachraňujú. Sú často aj psychológmi a žiaľ aj tými, v náručí ktorých posledný krát vydýchnu obete dopravných nehôd.

Za takéto hazardovanie zo životom, keď si vodič sadne za volant pod vplyvom alkoholu, budú k vodičom pristupovať nekompromisne, aby sa nad sebou zamysleli a viac si vážili svoj život!

Fotogaléria:

Zdroj a foto : mjr. PhDr. Mária Faltániová hovorkyňa KR PZ BB

This function has been disabled for Spišiakoviny.