Pri dopravnej nehode na Spiši prišla o život mladá chodkyňa, polícia bližšie okolnosti vyšetruje (VIDEO)

Pri dopravnej nehode na Spiši prišla o život mladá chodkyňa, polícia bližšie okolnosti vyšetruje (VIDEO)

Včera (18.09.) okolo 13,30 hodine došlo v meste Spišská Nová Ves k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej, žiaľ,  vyhasol život mladej chodkyne.

Podľa doterajších zistení 50-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves viedol osobné motorové vozidlo zn. Volvo po kruhovom objazde, z ktorého odbočil na Mlynskú ulicu a po približne 70 metroch narazil do 23-ročnej chodkyne, ktorá prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov.  Žiaľ, zranenia, ktoré chodkyňa pri zrážke utrpela, boli nezlučiteľné so životom.

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál.  Vodičovi bol mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná. To, či bola pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohá chodkyňa, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestná doprava a počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý na nevyhnutne potrebný čas. Príslušníci PZ  odkláňali dopravu a riadili cestnú premávku.

Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Do trestného konania boli pribratí znalci zdravotníctva a farmácie, a z odboru cestná doprava.  Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 

Zdroj :

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

TV JOJ

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.