Úvod  >  Článok:  Pri dopravnej nehode v okrese Košice okolie sa ťažko zranil motocyklista

Pri dopravnej nehode v okrese Košice okolie sa ťažko zranil motocyklista

K dopravnej nehode došlo v sobotu (1.6.) vo večerných hodinách v obci Milhosť (okr. Košice okolie) medzi osobným motorovým vozidlom zn. Daewoo, ktoré viedol 48-ročný muž z okresu Košice okolie, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia a motocyklom zn. Yamaha, ktorý viedol 35-ročný Košičan.

Podľa doterajších zistení vodič, resp. nevodič, ktorý viedol vozidlo smerom na Maďarsko, chcel odbočiť doľava na čerpaciu stanicu, pričom nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu, čím došlo k ich stretu. Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia.

Obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Udalosť prevzal vyšetrovateľ PZ, ktorý v súvislosti s touto dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Polícia opäť vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy, sledovali situáciu v cestnej premávke a správali sa na cestách zodpovedne.

V tomto období je potrebná zvýšená opatrnosť, aby nedochádzalo k zbytočným úmrtiam. Cyklisti a motocyklisti ešte viac, majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pretože pri páde nie sú dostatočne chránení. Snáď už ani netreba zdôrazňovať potrebu nosenia ochranného oblečenia, chráničov a prilby. Reflexné prvky sú rovnako dôležité.

Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodiči áut si musia uvedomiť, že na cestách treba počítať aj s týmito, dvojkolesovými účastníkmi. Tí sa zmestia aj tam, kde autá nie. Preto je azda najdôležitejšie sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo auta. Rovnako opatrní by mali byť tiež chodci, ktorí sa zúčastňujú cestnej premávky.

Cyklistom, ktorí sú spolu s chodcami najzraniteľnejším článkom medzi účastníkmi cestnej premávky polícia pripomína, že cyklista je vodičom nemotorového vozidla, a teda aj pre neho platia všetky povinnosti ako pre vodiča motorového vozidla ako aj pravidlá cestnej premávky.

 

Fotogaléria :

Zdroj a foto :

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním