Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Polícia hľadá svedkov tragickej dopravnej nehody – pomôžte zdieľaním

PRI DOPRAVNEJ NEHODE ZOMRELO 6-ROČNÉ DIEVČATKO

Nehoda sa stala dnes v Michalovciach. Článok budeme aktualizovať .

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Aktualizácia : Pri dopravnej nehode v Michalovciach prišla o život 6-ročná cyklistka

Včera (15.8.) o 10,58 h došlo v meste Michalovce k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej prišlo o život 6-ročné dieťa. Podľa doterajších zistení vodič (85) z Michalovského okresu viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Fabia po Sládkovičovej ulici v smere na Hollého ulicu, kde na križovatke s Partizánskou ulicou došlo k zrážke so 6-ročnou cyklistkou, ktorá viedla bicykel po priechode pre chodcov smere do centra mesta.

Po zrážke vozidla s bicyklom cyklistka spadla na vozovku. Pri dopravnej nehode cyklistka utrpela ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti dopravnej nehody ako i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru dopravy.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a rešpektovali jej pravidlá.

Vodiči nezabudnite! V čase letných prázdnin, by ste mali jazdiť omnoho opatrnejšie, pretože v uliciach je teraz oveľa viac detí.

Polícia sa obracia na rodičov naučte  vaše dieťa správne prechádzať cez cestu, venujte im pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách.

Je dôležité, aby dopravnej výchove svojich detí od najútlejšieho veku venovali veľkú pozornosť a sami im boli príkladom.

Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo.

Pre svoj malý vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné. Aj malá chvíľka nepozornosti môže viesť k tragédii.

Polícia : HĽADÁME SVEDKOV TEJTO TRAGICKEJ UDALOSTI

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri objasňovaní tejto dopravnej nehody. Žiadame svedkov  dopravnej nehody, ktorí sa v uvedenom čase nachádzali v blízkosti miesta udalosti, respektíve videli jej priebeh, aby sa prihlásili osobne na oddelení dopravných nehôd Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach  na Hollého č. 46, prípadne telefonicky na čísle 0961723510 alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle 158.

Pozrite si reportáž TV JOJ

Zdroj a foto : Polícia Slovenskej republiky

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním