Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Pri dvoch dopravných nehodách pomáhali leteckí záchranári

Pri dvoch dopravných nehodách pomáhali leteckí záchranári

Dnes ráno bola posádka leteckých záchranárov z Bratislavy privolaná najskôr k dopravnej nehode, ktorá sa stala za obcou Častá (okres Pezinok). 20-ročný vodič zišiel so svojim vozidlom mimo vozovky a ostal prevrátený na streche.

Po prílete záchranárskeho vrtuľníka bol už vodič z auta vyslobodený. Bol pri vedomí, no dezorientovaný, na okolnosti nehody si nepamätal, sťažoval sa na výrazné bolesti hrudnej chrbtice. Lekár leteckých záchranárov si pacienta prevzal od RZP do svojej starostlivosti, doplnil mu liečbu a po preložení do vrtuľníka bol v stabilizovanom stave letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Krátko po návrate na svoju základňu prišla ďalšia požiadavka o pomoc. Tentokrát išlo o dopravnú nehodu dvoch kamiónov, ktoré sa zrazili neďaleko obce Jelka (okres Galanta). Vrtuľník pristál na lúke v blízkosti dopravnej nehody.

Posádka leteckých záchranárov si prevzala do svojej starostlivosti ťažšie zraneného, 58-ročného vodiča, ktorého bolo potrebné zo zakliesnenej kabíny taktiež najskôr vyslobodiť. Vodič utrpel poranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a po stabilizovaní zdravotného stavu preložili na palubu vrtuľníka.

Na umelej pľúcnej ventilácií bol s tzv. polytraumou záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov.

Fotogaléria:

Zdroj a foto : VZZS

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním