Pri páde lavíny vo Vysokých Tatrách zahynul horolezec

Pri páde lavíny vo Vysokých Tatrách zahynul horolezec

Na stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby v Poprade prišlo dnes dopoludnia hlásenie o spadnutej lavíne vo Veľkom Mlynárovom žľabe, v Bielovodskej doline, kde sa mali pohybovať dvaja horolezci.

Posádka okamžite vzlietla zo svojej základne a vrtuľníkom smerovala do Starého Smokovca, kde sa na palubu k leteckému záchranárskemu tímu pridal aj psovod Horskej záchrannej služby s lavínovým psom.

Obaja spolu s lekárom leteckých záchranárov boli z paluby vysadení priamo k jednému z horolezcov, ktorý bol čiastočne zasypaný. Žiaľ, strmým pádom utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a lekár mohol konštatovať už len úmrtie.

Druhý horolezec nebol zasypaný, nachádzal sa však v náročnom exponovanom teréne. Vzhľadom na pretrvávajúce nepriaznivé letové podmienky ho nebolo možné dosiahnuť leteckou technikou. Keďže bol bez zranení, dokázal dole žľabom zliezť samostatne k skupine záchranárov, s ktorými pokračoval až do Lysej Poľany. Záchranársky vrtuľník sa následne so svojou posádkou vrátil späť na svoju základňu.

Kolektív leteckých záchranárov vyjadruje hlbokú úprimnú sústrasť rodine a príbuzným kolegu zo spolupracujúcej záchranárskej zložky.

Zdroj a foto : AIR – TRANSPORT EUROPE

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.