Úvod  >  Článok:  Primátor Popradu vyhlásil v meste mimoriadnu situáciu!

Primátor Popradu vyhlásil v meste mimoriadnu situáciu!

Ako informovalo mesto na sociálnej sieti mimoriadnu situáciu vyhlásili na území mesta Poprad dňa 31. augusta 2020 k 09.00 hodine.

„Následkom požiaru bytového domu na ul. Hlavná 1420/46, 058 01 Poprad, dňa 28.08.2020, ktorý ostal po požiari neobývateľný, ostalo bez strechy nad hlavou 43 osôb,“ informujú kompetentní.

Je preto nevyhnutné v súlade s § 3 ods. l zákona NR SR č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov vykonávať opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku a znižovať riziká ohrozenia vykonávaním činností nevyhnutných na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti.

Na základe uvedených dôvodov, kedy došlo následkom mimoriadnej udalosti k postihnutiu a ohrozeniu osôb žijúcich v zhorenom objekte vyhlasuje v zmysle §15 ods. l písm. j) zákona NR SR č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov

Mesto Poprad momentálne pracuje na vyčistení pozemku od sutín. Cez sociálny odbor bude pre postihnuté osoby zabezpečené ošatenie, vybavovanie osobných dokladov a humanitárna pomoc.

Prostredníctvom Červeného kríža im bude poskytnutá strava.

Primátor Anton Danko sa stretne s občanmi, ktorých požiar zasiahol, aby s nimi prerokoval možnosť núdzového ubytovania v unimobunkách.

Foto  : FB Mesto Poprad

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním