Úvod  >  Článok:  Rozsiahly požiar lesa v katastri obce Kravany 

Rozsiahly požiar lesa v katastri obce Kravany

Hasiči momentálne zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v katastri obce Kravany, okres Poprad. Požiar vypukol krátko po 09.30 hod., pričom sa rýchlo rozšíril. Hasičom prácu komplikuje ťažko dostupný terén.

Na mieste udalosti zasahuje 50 hasičov z Popradu a Vysokých Tatier a členovia DHZO Spišské Bystré, Kravany, Liptovská Teplička, Šuňava a Batizovce. Na miesto smerujú aj dva vrtuľníky Ministerstva vnútra SR a Ozbrojených síl SR.

Aktualizácia : Pri požiari lesa zasahuje takmer 100 hasičov a členov DHZO

Takmer 100 profesionálnych hasičov a členov DHZO už viac ako 5 hodín zasahuje pri rozsiahlom požiari lesného porastu v katastri obce Kravany, okres Poprad. Požiar vypukol krátko po 9.30 hod., pričom doposiaľ zasiahol plochu o rozlohe takmer 9 hektárov.

Na mieste udalosti zasahuje aj Modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí. Hasenie požiaru hasičom komplikuje ťažko dostupný terén.

Lokalizácia lesného požiaru v k.o. Kravany

Rozsiahly požiar lesného porastu v katastri obce Kravany, okres Poprad sa hasičom podarilo lokalizovať. Požiar vypukol krátko po 09.30 hod., pričom zasiahol plochu o rozlohe cca. 9 hektárov.

Na mieste udalosti zasahovalo takmer 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a dva vrtuľníky Ministerstva vnútra SR a Ozbrojených síl SR. Po zotmení budú hasebné práce pokračovať opäť zajtra.

 

Zdroj a Foto: HaZZ

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním