S takmer 2 promile narazil do policajtov

S takmer 2 promile narazil do policajtov

Dnes okolo 02.00hod došlo na Einsteinovej ulici v Bratislave k dopravnej nehode dvoch motorových vozidiel, z ktorých jedno bolo vozidlom hliadky PMJ. Podľa doterajších informácii 25ročný vodič vozidla Volkswagen Golf počas jazdy po Einsteinovej ulici, z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do vozidla s označením POLÍCIA, ktoré bolo v tom čase odstavené na pravej krajnici.

Mladý vodič bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky, ktorou bola nameraná hodnota 0,93 mg/l alkoholu v dychu – čo predstavuje 1,94 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Škoda spôsobená touto nehodou bola vyčíslená na takmer 7.000 ,- €.

V tejto súvislosti upozorňuje polícia vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Na Slovensku platí tzv. „ nulová tolerancia“ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. Preto opäť polícia apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

 

Zdroj a foto : Polícia SR

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.