S „Vojakom Švejkom“ z Medzilaboriec cez Łupków až do poľských Beskýd

Share

S „Vojakom Švejkom“ z Medzilaboriec cez Łupków až do poľských Beskýd

Železničná spoločnosť Slovensko informuje cestujúcich o obnovenom vlakovom spojení na trati Medzilaborce – Łupków – Sanok/Rzeszów a späť.

Konkrétne ide o dovolenkové vlaky, ktoré sú v Poľsku nazývané aj „Vojak Švejk“. Tieto vlaky budú premávať pravidelne každý víkend od 1. júla do 3. septembra. Spojenie otvára priestor na letné výlety do slovensko-poľského pohraničia, prípadne aj ďalej.

Železničná trasa vedie priamo cez Lupkovský tunel, ktorý  pretína štátnu hranicu, do turisticky atraktívneho regiónu Poľska Bieszczady. Turistov na tomto mieste láka najmä skanzen v Sanoku, ale aj hrebeň východných Karpát.

V Poľsku zabezpečuje spoje poľský dopravca POLREGIO, ktorý ponúka moderné, klimatizované motorové jednotky s priestorom pre bicykle.

Ceny lístka sa pohybujú od 1€, ktoré sa na území Slovenska dajú bez príplatku zakúpiť aj vo vlaku.  Pri platbe v hotovosti je potrebné si pripraviť poľskú menu prípadne je možné platiť kartou. Cestovným lístkom z vlaku si cestujúci môže uplatniť rôzne ďalšie zľavy na vstupnom, ubytovaní a pod.

Zdroj: ZSSK

Kategórie článku: Dopravné informácieRôzneSlovensko

Mohlo by sa vám páčiť...