Silvestrovská  noc v Košickom kraji: Tupé poranenia, popáleniny aj kuriózny zásah

Silvestrovská  noc v Košickom kraji: Tupé poranenia, popáleniny aj kuriózny zásah

Počas Silvestrovskej noci v Košickom kraji zasahovali posádky záchrannej zdravotnej služby v 152 prípadoch, z toho len v samotných Košiciach a blízkom okolí po polnoci realizovali posádky Košickej záchranky 33 zásahov. Vítanie Nového roku 2019 bolo viac ako inokedy spojené s úrazmi zapríčinenými zábavnou pyrotechnikou. 

V minulosti sa podľa informácií košických záchranárov vyskytovali hlavne popáleniny a amputačné poranenia končatín. „ V súčasnosti, s komerčnou dostupnosťou pyrotechniky sú v prevahe tupé poranenia a drobné popáleniny hornej polovice tela. Posádky Záchrannej služby Košice previezli na ďalšie ošetrenie do UNLP Košice 3 pacientov s týmto typom poranenia,“ doplnili kompetentní.

Kuriózny zásah spojený so zábavnou pyrotechnikou sa udial po polnoci v Košiciach na sídlisku Nad Jazerom , kde skupinka mladých ľudí oslavovala príchod Nového roku 2019 zábavnou pyrotechnikou, čo nezvládol obyvateľ obytného domu v blízkosti a zaútočil na nich tesárskym kladivom, pričom osobám vo veku od 18 až 24 rokov spôsobil poranenia hornej polovice tela a museli byť prevezení na ďalšie ošetrenie do UNLP v Košiciach. 

Asi v jednej tretine zásahov zaúradovala zvýšená konzumácia alkoholických nápojov spojených s pádmi s poraneniami hlavy a horných končatín .

Zdroj a foto : Záchranná služba Košice

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.