Smižany : Obarené len 11-mesačné dieťatko prevážali leteckí záchranári

Smižany : Obarené len 11-mesačné dieťatko prevážali leteckí záchranári

Dnes popoludní boli privolaní leteckí záchranári z Popradu do obce Smižany. Rýchly prevoz na vyššie špecializované zdravotnícke zariadenie  potrebovalo 11-mesačné dieťatko, ktoré sa doma obarilo horúcou tekutinou, pričom utrpelo popáleniny 1. a 2. stupňa v rozsahu do 10 % povrchu tela.

Lekárka leteckých záchranárov si na miestnom futbalovom ihrisku prevzala chlapčeka do svojej starostlivosti a poskytla mu ďalšie potrebné ošetrenie a liečbu. V stabilizovanom stave bolo dieťatko v sprievode matky letecky prevezené na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Popálené dieťatko v Smižanoch

Posádka RZP SNV zasahovala približne o 14:00 hod. v osade v Smižanoch, kde sa maloletá osoba popálila olejom na panvici, na ktorej sa piekli klobásy. Maloletý chlapček na seba nešťastne panvicu prevrátil, pričom utrpel popáleniny II. stupňa v oblasti tváre.

Posádka si vyžiadala na asistenciu záchranársky vrtuľník. Po ošetrení bol chlapec prevezený na futbalové ihrisko v Smižanoch, kde si ho prevzala posádka vrtuľníkovej záchrannej služby. Pacient bol následne transportovaný na detské ARO do košickej nemocnice.

Zdroj : AIR – TRANSPORT EUROPE , Falck

Ilustračné foto : AIR – TRANSPORT EUROPE

This function has been disabled for Spišiakoviny.