Úvod  >  Článok:  Spišská Nová Ves : Policajná naháňačka , muž sa snažil stratiť v uličkách

Spišská Nová Ves : Policajná naháňačka , muž sa snažil stratiť v uličkách

Včera (4.10.) krátko po 21.30 hodine spozorovali počas výkonu služby spišskonovoveskí „PMJ-čkári“ vozidlo zn. BMW, osvetlenie ktorého nebolo v súlade s predpismi. Policajti na zastavenie vozidla použili výstražné svetelné a zvukové zariadenie a znamenie „STOP“, vodič však nereagoval, naopak, zrýchlil a v spišskonovoveských uliciach policajtom unikal.

Policajné hliadky prenasledovali unikajúce vozidlo a snažili sa ho zablokovať služobnými vozidlami, vodič však na výzvy polície nereagoval, bezohľadnou a riskantnou jazdou pokračoval ďalej, až následne pri tzv. Levočskej bráne v Spišskej Novej Vsi nezvládol vo vysokej rýchlosti riadenie vozidla, pri brzdení dostal šmyk a prednou časťou vozidla narazil do kovového stĺpika.

Vodič však z miesta ušiel. Policajným hliadkam sa snažil stratiť v uličkách, niekoľkokrát počas úteku spadol, avšak na Baníckej ulici mu už cestu skrížila hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorá muža, kladúceho aktívny odpor, za pomoci donucovacích prostriedkov zadržala.

Následne bol muž prevezený na policajné oddelenie k ďalšej realizácii, kde policajti zistili totožnosť unikajúceho muža. Išlo o 37-ročného miestneho muža, ktorého policajti podrobili aj dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu s negatívnym výsledkom. Ďalšími vykonávanými procesnými úkonmi bolo zistené, že na 37-ročného Juraja je vydaný Európsky príkaz na zatknutie, ktorý vydal súd v Chomutove (Česká republika) za zločin krádeže vlámaním.

Keďže sa muž sťažoval na bolesť v kolene, ktorú si spôsobil pádom počas úteku pred policajnými hliadkami, bol prevezený do spišskonovoveskej nemocnice na ošetrenie, kde bol zároveň na zistenie požitia inej návykovej látky bol podrobený aj toxikologickému vyšetreniu. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia.

Fotogaléria :

Zdroj a foto : npor. Mgr. Lenka Ivanová – hovorkyňa

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním