Úvod  >  Článok:  Spišské Vlachy: Polícia vyšetruje obzvlášť závažný zločin vraždy

Spišské Vlachy: Polícia vyšetruje obzvlášť závažný zločin vraždy

V súvislosti s prípadom násilnej smrti muža, ku ktorej došlo včera (15.1.) v nočných hodinách v obci Spišské Vlachy v okrese Spišská Nová Ves, vo veci koná vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach. Prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Osobu podozrivú z tohto skutku polícia zadržala na mieste činu. Vzhľadom na počiatočné štádium vyšetrovania bližšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť. Hneď, ako to procesná situácia dovolí, bude polícia o prípade informovať.

Násilná smrť na Spiši už má obvineného

Včera (16.1.) sme  vás informovali o násilnej trestnej činnosti, ku ktorej došlo v stredu (15.1.) v nočných hodinách v obci Spišské Vlachy (okr. Spišská Nová Ves).

Po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 58-ročného miestneho muža Antona.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v jednom z rodinných domov v Spišských Vlachoch za doposiaľ presne nezistených okolností úmyselne spôsobil sekerou a najmenej  dvoma  nožmi najmenej 100 sečno-bodno-rezných rán 54-ročnému mužovi. Muž na následky zranení na mieste podľahol.

Obvinený muž bol po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia a krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až 20 rokov.

Zdroj a foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním