Úvod  >  Článok:  Správa, ktorá nepoteší: Blíži sa druhá odstávka najväčšieho zamestnávateľa na Spiši

Správa, ktorá nepoteší: Blíži sa druhá odstávka najväčšieho zamestnávateľa na Spiši

Spoločnosť Embraco Slovakia, súčasť globálnej divízie Nidec Global Appliance, reagovalo na aktuálnu situáciu v súvislosti s globálnou pandémiou pozastavením výroby na 10 dní už začiatkom apríla.

K tomuto kroku spoločnosť pristúpila najmä vzhľadom na nedostatok komponentov od talianskych dodávateľov.Nedostatok materiálu vystriedal pokles objednávok a tak Embraco prerušuje výrobu na najbližších 5 pracovných dní.

„Prichádzajúce májové štátne sviatky chceme využiť na krátku odstávku. Hlavným dôvodom tohto kroku je minimalizovať dosah zníženého dopytu od zákazníkov,” vysvetľuje riaditeľ novoveského závodu Marcelo Borba.

Ako doplnil zamestnanci výrobných prevádzok budú čerpať 2 dni dovolenky a 3 dni budú doma s náhradou mzdy vo výške 60 %.

O Nidec Global Appliance

S vyše 14 000 zamestnancami v 8 krajinách, Nidec Global Appliance sa zameriava na výrobu a predaj chladiacich riešení Embraco pre škálu chladiacich aplikácií, ako aj na motory, umývačky riadu, práčky a sušičky. Jeho snahou je dodávať prehľadné portfólio a tým napĺňať očakávania zákazníka prostredníctvom vysokých štandardov kvality, konkurencieschopnosti a energetickej efektívnosti. Divízia je súčasťou korporácie Nidec, globálneho lídra v motoroch a komponentoch, s centrálou v Japonsku.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním