Toto ste určite nečakali: Žlté vlaky už čoskoro zastavia aj v Spišskej!

Toto ste určite nečakali: Žlté vlaky už čoskoro zastavia aj v Spišskej!

RegioJet pripravil ďalšie zníženie cien vo vlakoch na trase Bratislava – Praha. Najlacnejšie lístky sa budú dať po novom kúpiť už za € 9,80.

Od 26. februára budú premávať vlaky RegioJet medzi Košicami a Prahou až 3x denne. Cestovné lístky sú už v predaji, dostupné sú už za € 10,-.

Spustenie vozňov Low cost – z Bratislavy do Prahy už za € 9,80

V sobotu 18. februára zaradí RegioJet do prevádzky svoj prvý vozeň novej cestovnej triedy Low cost – bez servisu. Pre cestujúcich to znamená ďalšiu finančnú úsporu.

Lístky do týchto vozňov sú približne o 20% lacnejšie, ako do vozňov v doteraz najvýhodnejšej triede Standard. Po novom sa tak dá cestovať medzi Bratislavou a Prahou už za € 9,80, medzi Bratislavou a Brnom už za € 4,90.

Prvý vozeň nasadíme na vybrané spoje linky Bratislava – Brno – Praha a postupne ich budeme zaraďovať aj ďalšie linky v rámci Českej republiky a Slovenska,” hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Novú triedu Low cost sme zaviedli po vyhodnotení častých pripomienok od zákazníkov, ktorí preferujú cestovanie za najnižšie ceny a počas cesty nevyžadovali palubný servis. Neustála ponuka občerstvenia pre nich bola skôr rušivá. V týchto vozňoch dostanú cestujúci zadarmo základný balíček služieb – fľašku vody, miestenku, noviny a pripojenie na Wi-Fi,” doplňuje Radim JANČURA.

Cestujúci budú môcť využiť vozne Low cost aj na ďalších linkách

RegioJet plánuje tieto vozne postupne nasadiť aj na ďalšie linky. V pláne je aj linka z Košíc do Žiliny a Českej republiky, kde RegioJet výrazne zníži ceny cestovných lístkov najmä vo vnútroštátnej preprave na Slovensku.

„Z Košíc do Žiliny sa nimi bude dať cestovať už od € 4,60, z Košíc do Tatier od € 2,40 a zo Žiliny do Tatier už od € 2,60. Pri medzinárodných cestách z Košíc do Ostravy od € 6,60 a z Ostravy do Žiliny od € 4,10. Na vybraných trasách môžu byť tieto ceny v rámci akčných marketingových ponúk ešte nižšie,“ uviedol Martin Žarnovický zodpovedný za PR oddelenie a oddelenie komunikácie.

RegioJet zavedie nový vlak medzi Košicami a Prahou. Premávať bude bez dotácií

RegioJet od nedele 26. februára výrazne rozširuje svoju medzinárodnú linku z Košíc cez Žilinu a Ostravu do Prahy a k súčasnému dennému a nočnému vlaku pridáva tretí expres. Lístky na nové vlaky z Košíc do Prahy sú už v predaji na webových stránkach www.regiojet.sk a pobočkách dopravcu. Kúpiť sa dajú už za € 10,-.

Nový spoj bude z Košíc vychádzať už skoro ráno o 4:03, cez Žilinu bude prechádzať o 7:08 a do Prahy príde na obed o 12:12. V opačnom smere z Prahy odíde poobede o 14:44, cez Žilinu prejde o 19:39 a do Košíc sa vráti v noci o 22:44. Doplní tak súčasné denné a nočné vlaky, ktoré odchádzajú z Košíc o 8:00 a 21:22 a z Prahy o 7:44 a 21:44. Tie zostávajú naďalej v prevádzke.

Na území Slovenska zastavia žlté expresy aj v staniciach Kysak, Spišská Nová Ves, Poprad-Tatry, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Vrútky, Žilina a Čadca.

RegioJet bude vlaky prevádzkovať čisto na vlastné podnikateľské riziko – to znamená bez nároku na dotácie.

Hoci kapacitu na trati výrazne zvýšime, na trase súčasne zostávajú aj stratové štátne vlaky, v ktorých musia cestujúci nielenže platiť drahšie medzinárodné lístky, ale ministerstvo dopravy na ich prevádzku ešte prispieva ďalšími 6,2 miliónmi eur ročne. Okrem tržieb za lístky tak ZSSK dostáva od štátu ešte ďalších cca € 28,- za každého prepraveného cestujúceho formou dotácie.

„RegioJet na prevádzku svojich vlakov nebude požadovať z verejných zdrojov ani cent,“ zdôraznila spoločnosť RegioJet.

 

Informoval nás:

Martin ŽARNOVICKÝ
Oddelenie PR a komunikácie

This function has been disabled for Spišiakoviny.